Skuteczna izolacja stropów

natrysku piany PUR, wdmuchiwanie celulozy, wdmuchiwanie wełny mineralnej

TERMO-STROP oferuje ocieplenie stropów za pomocą wszystkich najnowszych technologii dostępnych na rynku. Wieloletnie doświadczenie i setki prac przy izolacji stropów stawia nas w czołówce firm zajmujących się zabezpieczaniem tego elementu budynków. Dzięki temu, że świadczymy usługi termoizolacji w kilku nowoczesnych technologiach, możemy zaproponować klientom rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. W zależności od danego przypadku stosujemy systemy oparte o: natrysk piany poliuretanowej, wdmuchiwanie luźnych materiałów izolacyjnych (wełna mineralna, celuloza) lub natrysk granulatu z wełny mineralnej.

Natrysk Pianą PUR

Sprawdza się przy nowych budynkach, eliminuje mostki cieplne.

Wdmuch mat. izolacyjnych

Stosowany w istniejących obiektach, kiedy nie ma możliwości ingerencji w strukturę budynku.

Natrysk granulatu

Znakomita izolacja i jednocześnie wykończenie stropów piwnicy w większych budynkach.

Stosujemy tylko atestowane produkty

Sprawdź ile kosztuje efektywne Ocieplenie Stropu  Ocieplenie stropu – dlaczego warto je wykonać?

  Ocieplenie stropu wykonuje się w celu podniesienia efektywności energetycznej budynku. Skuteczna izolacja termiczna sprawia, że w zimie zatrzymujemy więcej ciepła w budynku, natomiast latem możemy w jakimś stopniu chronić się przed zbyt wysoką temperaturą na zewnątrz.

  Często inwestorzy indywidualni zastanawiają się nad sensem izolacji stropu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest ono aż tak istotne, jednak to tylko pozory. W budynkach gdzie mamy do czynienia z poddaszem nieużytkowym, termoizolacja stropu jest praktycznie niezbędna dla zachowania właściwej sprawności energetycznej budynku.

  Jakie stropy można ocieplać?

  Strop to element konstrukcyjny budowli, który najprościej rzecz ujmując, oddziela od siebie kolejne kondygnacje budynku. Najczęściej jest on z jednej strony posadzką, a z drugiej sufitem. Może także spełniać funkcję dachu płaskiego – wówczas mówimy o stropodachu. Wszystkie te rodzaje stropów możemy izolować na różne sposoby.

  Ocieplenie stropu poddasza

  W przypadku poddaszy nieużytkowych termoizolacja stropów to bardzo istotny czynnik wpływający na energooszczędność budynku, dlatego jej wykonanie to w zasadzie konieczność. W przypadku poddaszy użytkowych nie ma potrzeby wykonywania warstwy izolacyjnej na stropie gdyż ta najczęściej znajduje się już przy samym poddaszu.

  Ocieplenie stropu piwnicy

  Ocieplenie stropu piwnicy nieogrzewanej najczęściej wykonuje się jako ocieplenie sufitu piwnicy. Można również izolować strop od strony posadzki. W przypadku nieogrzewanej piwnicy docieplony strop doskonale zatrzyma wychładzanie się podłogi wyższej kondygnacji, pozytywnie wpływając na całościową sprawność energetyczną budynku.

  Ocieplenie stropu garażu

  Jeśli mówimy o domu jednorodzinnym, w którym garaż styka się z częścią mieszkalną, to poprawna izolacja stropu nad garażem ograniczy schładzanie się pomieszczeń bezpośrednio z nim sąsiadujących. Jeśli jednak mamy na myśli izolację stropu garażu podziemnego w budynkach wielorodzinnych to warstwa izolacyjna jest konieczna. Zapewnia ona ochronę termiczną, akustyczną i przeciwogniową.

  Czym ocieplić strop?

  Aktualnie na rynku mamy co najmniej kilkanaście materiałów i sposobów na termoizolację stropu. Jak ocieplić strop aby skutecznie zatrzymać ciepło? Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią technologię do konkretnego przypadku.

  Ocieplenie stropu wełną

  Tradycyjna wełna mineralna stosowana na poddaszach nieużytkowych najczęściej przybiera formę maty, którą układa się w przestrzeniach pomiędzy legarami. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną jak i akustyczną. Mimo iż jest sprężysta, to zastosowanie jej we wszystkich trudno dostępnych szczelinach nie jest takie proste. Często stosuje się ten materiał na stropy w domach o konstrukcji drewnianej.

  Ocieplenie stropu granulatem wełny mineralnej

  Bardziej innowacyjną metodą docieplania stropów jest izolacja wdmuchiwana. Wykorzystywany tu m.in. granulat wełny mineralnej doskonale wypełnia wszelkie szczeliny, co powoduje eliminację mostków cieplnych. Dużą zaletą tego materiału jest także niepalność granulowanej wełny kamiennej.

  Firma Termo-Strop oferuje izolacje wdmuchiwane nowoczesnymi materiałami: luźna wełna granulowana PAROC BLT 9 oraz PAROC BLT 9b, granulat z wełny mineralnej GRANULO S, wełna celulozowa Termex®. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń +48 603 842 573

  Ocieplenie stropu pianką PUR

  Natryskowa pianka poliuretanowa jest efektywną i skuteczną metodą termoizolacji stropów. W zależności od potrzeb i konkretnego przypadku możemy zastosować piankę otwarto- lub zamknięto-komorową. Zalety docieplania stropów pianką PUR to m.in.: niski współczynnik przenikania ciepła, jednorodna, ciągła warstwa izolacji, dokładne wypełnienie wszelkich szczelin i miejsc trudno dostępnych, co eliminuje wszystkie potencjalne mostki cieplne.

  Ocieplenie stropu celulozą

  Wełna celulozowa lub inaczej włóknoceluloza to materiał, który powstaje z makulatury. Silnie rozdrobniony papier spryskuje się kwasem borowym zwalczającym wszelkie pleśnie oraz grzyby. Jednocześnie kwas ten niweluje palność wełny celulozowej.

  Wełna celulozowa jest znakomitym izolatorem w przypadku ocieplania stropów. Jest ona produktem sypkim i aplikowanym za pomocą nadmuchu maszynowego. Dzięki temu celuloza wypełnia wszelkie szczeliny i zapewnia skuteczną termoizolację stropu. Współczynnik przewodzenia ciepła w przypadku wełny celulozowej Termex® wynosi 0,038 W/mK (33-46 kg/m³). Wełna celulozowa to bezpieczny i ekologiczny materiał o wysokich parametrach izolacyjnych. Jeszcze jedną ważną zaletą jest konkurencyjna cena w stosunku do innych technologii termoizolacyjnych.

  Dołącz do naszych zadowolonych klientów. Ponad 60 opinii na oferteo.pl – wszystkie na pięć gwiazdek!

  oferteo.pl

  na podstawie ponad 60 opinii

  google.com

  na podstawie ponad 4 opinii

  Nasze Realizacje

  Zobacz jak pracujemy