Skuteczna izolacja stropów

natrysku piany PUR, wdmuchiwanie celulozy, wdmuchiwanie wełny mineralnej

TERMO-STROP oferuje ocieplenie stropów za pomocą wszystkich najnowszych technologii dostępnych na rynku. Wieloletnie doświadczenie i setki prac przy izolacji stropów stawia nas w czołówce firm zajmujących się zabezpieczaniem tego elementu budynków. Dzięki temu, że świadczymy usługi termoizolacji w kilku nowoczesnych technologiach, możemy zaproponować klientom rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. W zależności od danego przypadku stosujemy systemy oparte o: natrysk piany poliuretanowej, wdmuchiwanie luźnych materiałów izolacyjnych (wełna mineralna, celuloza) lub natrysk granulatu z wełny mineralnej.

Natrysk Pianą PUR

Sprawdza się przy nowych budynkach, eliminuje mostki cieplne.

Wdmuch mat. izolacyjnych

Stosowany w istniejących obiektach, kiedy nie ma możliwości ingerencji w strukturę budynku.

Natrysk granulatu

Znakomita izolacja i jednocześnie wykończenie stropów piwnicy w większych budynkach.

Stosujemy tylko atestowane produkty

Sprawdź ile kosztuje efektywne Ocieplenie Stropu



    Ocieplenie stropu – dlaczego warto je wykonać?

    Ocieplenie stropu wykonuje się w celu podniesienia efektywności energetycznej budynku. Skuteczna izolacja termiczna sprawia, że w zimie zatrzymujemy więcej ciepła w budynku, natomiast latem możemy w jakimś stopniu chronić się przed zbyt wysoką temperaturą na zewnątrz.

    Często inwestorzy indywidualni zastanawiają się nad sensem izolacji stropu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie jest ono aż tak istotne, jednak to tylko pozory. W budynkach gdzie mamy do czynienia z poddaszem nieużytkowym, termoizolacja stropu jest praktycznie niezbędna dla zachowania właściwej sprawności energetycznej budynku.

    Jakie stropy można ocieplać?

    Strop to element konstrukcyjny budowli, który najprościej rzecz ujmując, oddziela od siebie kolejne kondygnacje budynku. Najczęściej jest on z jednej strony posadzką, a z drugiej sufitem. Może także spełniać funkcję dachu płaskiego – wówczas mówimy o stropodachu. Wszystkie te rodzaje stropów możemy izolować na różne sposoby.

    Ocieplenie stropu poddasza

    W przypadku poddaszy nieużytkowych termoizolacja stropów to bardzo istotny czynnik wpływający na energooszczędność budynku, dlatego jej wykonanie to w zasadzie konieczność. W przypadku poddaszy użytkowych nie ma potrzeby wykonywania warstwy izolacyjnej na stropie gdyż ta najczęściej znajduje się już przy samym poddaszu.

    Ocieplenie stropu piwnicy

    Ocieplenie stropu piwnicy nieogrzewanej najczęściej wykonuje się jako ocieplenie sufitu piwnicy. Można również izolować strop od strony posadzki. W przypadku nieogrzewanej piwnicy docieplony strop doskonale zatrzyma wychładzanie się podłogi wyższej kondygnacji, pozytywnie wpływając na całościową sprawność energetyczną budynku.

    Ocieplenie stropu garażu

    Jeśli mówimy o domu jednorodzinnym, w którym garaż styka się z częścią mieszkalną, to poprawna izolacja stropu nad garażem ograniczy schładzanie się pomieszczeń bezpośrednio z nim sąsiadujących. Jeśli jednak mamy na myśli izolację stropu garażu podziemnego w budynkach wielorodzinnych to warstwa izolacyjna jest konieczna. Zapewnia ona ochronę termiczną, akustyczną i przeciwogniową.

    Ocieplenie stropów betonowych i drewnianych

    Stropy betonowe najczęściej spotyka się w domach jednorodzinnych, ale nie tylko. Ocieplenie stropu betonowego jest istotnym elementem utrzymania ciepła w budynku.

    Jak ocieplić strop betonowy?

    Przygotowanie powierzchni

    Pierwszym krokiem jest zawsze upewnienie się, że powierzchnia jest czysta i sucha. W przypadku świeżo wykonanego stropu, zaleca się nałożenie folii paroszczelnej, aby uniknąć absorpcji wilgoci przez materiał izolacyjny. To zapobiega potencjalnym problemom, takim jak grzyb, pleśń czy uszkodzenie izolacji.

    Wybór i instalacja materiału izolacyjnego

    Materiał izolacyjny, taki jak wełna mineralna, jest układany na całej powierzchni stropu, zapewniając równomierne i szczelne pokrycie. Czasami stosuje się dwie warstwy izolacji – w takim przypadku kluczowe jest, aby warstwy były dokładnie przyległe do siebie. Wierzchnia warstwa może być pokryta folią ochronną przeciwwiatrową, która zapobiega przenikaniu zimnego powietrza do wnętrza.

    Rozważenie grubości izolacji

    Grubość warstwy izolacji może wynosić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu centymetrów, w zależności od potrzeb cieplnych budynku i dostępnej przestrzeni. Jest to ważne do rozważenia, ponieważ dodanie izolacji zmniejszy kubaturę pomieszczenia.

    Na koniec, na izolacji można zbudować podłogę, co umożliwia częściowe wykorzystanie poddasza. Można również zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie powierzchni, np. przez pomalowanie lub dodanie warstwy ochronnej.

    Jak ocieplić strop drewniany?

    Ocieplenie stropu drewnianego jest równie ważne co ocieplenie stropu betonowego, ale proces ten może być nieco inny ze względu na specyfikę materiału. Oto kroki, które należy podjąć podczas ocieplania stropu drewnianego:

    Przygotowanie powierzchni

    Przed rozpoczęciem ocieplania upewnij się, że strop drewniany jest czysty i suchy. Usuń wszelkie zabrudzenia lub resztki. Sprawdź drewno pod kątem oznak zniszczenia, takich jak gnijące plamy, grzyby czy szkodniki i napraw je, jeśli to konieczne.

    Wybór materiału izolacyjnego

    Istnieje wiele różnych materiałów, które mogą być używane do izolacji stropów drewnianych, w tym wełna mineralna, wełna szklana, styropian, czy pianka poliuretanowa. Wybór będzie zależał od wielu czynników, w tym od budżetu, dostępności i specyficznych wymagań projektu.

    Instalacja izolacji

    Materiał izolacyjny jest zazwyczaj umieszczany między belkami stropu drewnianego. Można go przytrzymać na miejscu za pomocą specjalnych klipsów, pasów lub za pomocą dodatkowych listew. Ważne jest, aby materiał izolacyjny był dobrze dopasowany i nie pozostawiał przerw.

    Zabezpieczenie izolacji

    Po zainstalowaniu izolacji, zaleca się zastosowanie folii paroizolacyjnej na powierzchni, aby zapobiec przenikaniu wilgoci. Folia ta jest zazwyczaj przybijana do belek stropu.

    Dodatkowa ochrona

    Na koniec, można dodać dodatkową warstwę płyt gipsowo-kartonowych lub drewnianych na powierzchni stropu, aby zwiększyć jego wytrzymałość i dodać estetyczne wykończenie.

    Pamiętaj, że podczas pracy z drewnem należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić struktury drewnianej, a także zastosować odpowiednie środki ochrony przeciwpożarowej.

    Czym ocieplić strop?

    Aktualnie na rynku mamy co najmniej kilkanaście materiałów i sposobów na termoizolację stropu. Jak ocieplić strop aby skutecznie zatrzymać ciepło? Przede wszystkim należy dobrać odpowiednią technologię do konkretnego przypadku.

    Ocieplenie stropu wełną

    Tradycyjna wełna mineralna stosowana na poddaszach nieużytkowych najczęściej przybiera formę maty, którą układa się w przestrzeniach pomiędzy legarami. Wełna charakteryzuje się dobrą izolacją termiczną jak i akustyczną. Mimo iż jest sprężysta, to zastosowanie jej we wszystkich trudno dostępnych szczelinach nie jest takie proste. Często stosuje się ten materiał na stropy w domach o konstrukcji drewnianej.

    Ocieplenie stropu granulatem wełny mineralnej

    Bardziej innowacyjną metodą docieplania stropów jest izolacja wdmuchiwana. Wykorzystywany tu m.in. granulat wełny mineralnej doskonale wypełnia wszelkie szczeliny, co powoduje eliminację mostków cieplnych. Dużą zaletą tego materiału jest także niepalność granulowanej wełny kamiennej.

    Firma Termo-Strop oferuje izolacje wdmuchiwane nowoczesnymi materiałami: luźna wełna granulowana PAROC BLT 9 oraz PAROC BLT 9b, granulat z wełny mineralnej GRANULO S, wełna celulozowa Termex®. Jesteś zainteresowany? Zadzwoń +48 603 842 573

    Ocieplenie stropu pianką PUR

    Natryskowa pianka poliuretanowa jest efektywną i skuteczną metodą termoizolacji stropów. W zależności od potrzeb i konkretnego przypadku możemy zastosować piankę otwarto- lub zamknięto-komorową. Zalety docieplania stropów pianką PUR to m.in.: niski współczynnik przenikania ciepła, jednorodna, ciągła warstwa izolacji, dokładne wypełnienie wszelkich szczelin i miejsc trudno dostępnych, co eliminuje wszystkie potencjalne mostki cieplne.

    Ocieplenie stropu celulozą

    Wełna celulozowa lub inaczej włóknoceluloza to materiał, który powstaje z makulatury. Silnie rozdrobniony papier spryskuje się kwasem borowym zwalczającym wszelkie pleśnie oraz grzyby. Jednocześnie kwas ten niweluje palność wełny celulozowej.

    Wełna celulozowa jest znakomitym izolatorem w przypadku ocieplania stropów. Jest ona produktem sypkim i aplikowanym za pomocą nadmuchu maszynowego. Dzięki temu celuloza wypełnia wszelkie szczeliny i zapewnia skuteczną termoizolację stropu. Współczynnik przewodzenia ciepła w przypadku wełny celulozowej Termex® wynosi 0,038 W/mK (33-46 kg/m³). Wełna celulozowa to bezpieczny i ekologiczny materiał o wysokich parametrach izolacyjnych. Jeszcze jedną ważną zaletą jest konkurencyjna cena w stosunku do innych technologii termoizolacyjnych.

    Dołącz do naszych zadowolonych klientów. Ponad 60 opinii na oferteo.pl – wszystkie na pięć gwiazdek!

    oferteo.pl

    na podstawie ponad 60 opinii

    google.com

    na podstawie ponad 30 opinii

    Nasze Realizacje

    Zobacz jak pracujemy