Close

Izolacje wdmuchiwane – skuteczna metoda ocieplenia poddasza

Poza komfortem lokatorów, prawidłowo ocieplony dom znacznie ogranicza utratę energii cieplnej oraz zapewnia duże oszczędności na ciągle rosnących rachunkach za ogrzewanie. Izolacja wdmuchiwana to trwała, nowoczesna i odporna na wilgoć metoda ociepleniowa, która zapewnia skuteczną izolację cieplną i akustyczną przez cały rok.

Na czym polega izolacja wdmuchiwana?

Izolacja wdmuchiwana to bezinwazyjna metoda umożliwiająca ocieplenie poddasza, stropu lub innych szczelin występujących zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Wdmuchiwanie pozwala na skuteczną aplikację różnorodnych materiałów izolacyjnych dobieranych do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta.

Izolacja tą metodą jest wykonywana przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Materiały są aplikowane specjalną rurą pozwalającą na dotarcie do trudno dostępnych i zamkniętych szczelin oraz przestrzeni. Warto dodać, że izolacja wdmuchiwania nie wymaga demontażu już istniejącej zabudowy.

Zalety izolacji wdmuchiwanej

Ocieplanie metodą wdmuchiwaną nie wymaga dużego nakładu czasu, a dzięki niskiej inwazyjności, może zostać wykonane bez demontażu istniejących płyt gipsowych. Wdmuchiwanie jest wyjątkowo efektywną metodą, która pozwala materiałom dotrzeć do wszystkich szczelin i optymalnie je izolować. Materiały ściśle przylegają do ocieplanej konstrukcji, co zapewnia równomierne ocieplenie i niweluje często występujące mostki termiczne powodujące utratę energii cieplnej. Dzięki odporności materiałów na szkodliwe mikroorganizmy, jak bakterie i grzyby, izolacja zachowuje trwałość i właściwości ociepleniowe przez długi czas oraz nie stanowi zagrożenia dla zdrowia domowników.

Dodatkową zaletą jest wysoka skuteczność izolacji akustycznej, która tłumiąc hałas, dodatkowo zwiększa komfort lokatorów. Izolacja wdmuchiwana to obecnie jeden z najlepszych sposobów na ocieplenie trudno dostępnych przestrzeni jak dachy, stropy, skosy, podłogi i inne przestrzenie między warstwowe.

Czyste Powietrze 2022
Zamknij